Badania na mężczyznach w saunie

Coraz więcej ludzi korzysta z przyjemności chodzenia do sauny, a największą grupą są mężczyźni. To oni najbardziej lubią atmosferę panującą wewnątrz w towarzystwie pięknych kobiet.

Sauna zaoferować może wybitnie wiele korzystnych właściwości zdrowotnych. Od krążenia krwi, czynności naczyniowo sercowych, dermatologicznych, a kończąc na psychicznych. Tymczasem prowadzone były i są nadal badania, które kawa na ławę pokazują, że korzystanie z normalnej sauny może mieć istotny wpływ na pierwotne charakterystyki ruchu plemników u mężczyzn. Żeby wspomóc analizy zaprzężono najlepsze komputery. Grupa młodych mężczyzn korzystało z dobrodziejstwa sauny przez niemal dwa tygodnie. W między czasie zauważono konkretne zmiany, o których napiszemy troszkę później. Tydzień odstępu od tej reguły spowodował, że wszelkie wcześniejsze parametry nakreślające wyniki nasienia wróciły do pierwowzoru wartości. Objętość i szybkość poruszania się plemników w tym penetracji nasienia zmieniły się dość znacząco.

Porównując wyniki z wartościami kontrolnymi przeprowadzonym przed sanowaniem wykazało, iż wzrost temperatury moszny powoduje nomen omen przejściowe obniżenie ruchu plemników. Dzisiaj wiadomo, że zarówno u ssakó1) jak i człowieka, temperatura jąder waha się w granicach niższych od reszty ciała. 35 stopni to optymalna wartość dla mężczyzn zarówno na kontynencie europejskim czy azjatyckim. Wszędzie wartość jest identyczna. Zważywszy na ogólny wzrost temperatury globalnej wynika, że postęp będzie bardziej dodatni niż ujemny, a to sprawia, że spermatogeneza jest zagrożona. Stwierdzono bowiem, na grupie mężczyzn bezpłodnych, iż naturalnie występuje u nich wyższa temperatura, co za tym idzie z tej przyczyny parametry ich nasienia są gorsze niż u 100% zdrowych. Spotęgowanie temperatury jąder względnie moszny indukuje zakres ilości plemników. Na szczęście jest to proces odwracalny.

Z pewnością hutnicy, spawacze, kowale mogą poczuć się zagrożeni w tym momencie. Warunki w których pracują wynosi 1,4 stopnia więcej niż w innych zawodach. Średni wiek pacjentów biorących udział w eksperymencie to 30 lat w zakresie 22 do 53 lat.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dobry ortodonta Warszawa

    Jak znaleźć dobry gabinet ortodontyczny? Idealny gabinet ortodontyczny rozpoznajemy po kilku cechach i przeważnie robimy to intuicyjnie, nawet o tym nie myśląc. Widzimy po prostu, czy po wejściu do nowej placówki leczniczej czujemy się w niej dobrze. Nie musimy nawet jakoś szczególnie się jej przyglądać. Od razu wiemy, czy chcemy w niej pozostać i właśnie…

    Read more
  • Stomatologia Białołęka

    Skuteczne leczenie stomatologiczne w Warszawie Przyjazna atmosfera i komfortowe warunki to tylko podstawowe cechy dobrej kliniki dentystycznej. W poszukiwaniach najlepszego specjalisty w dziedzinie leczenia stomatologicznego powinny pomóc pozytywne opinie klientów i informacja o zapleczu technologicznym. Doświadczony i profesjonalny lekarz dentysta to tylko połowa sukcesu. Dużo zasług w szybkim i bezbolesnym leczeniu należy się najnowocześniejszym osiągnięciom…

    Read more