Do zabiegu „wysokich kleszczy”

Hiperbaryczną cinchokainę (1 : 200 w 6°/o glukozie) w ilości 0,8 ml wstrzykuje się pomiędzy L4 a L3 w pozycji siedzącej lub na boku z uniesieniem wezgłowia po 1 minucie rodzącą układa się na wznak ze zgiętymi biodrami i kolanami oraz uniesionymi ramionami. Analgezja występuje po ok. 5 minutach.

Do zabiegu „wysokich kleszczy” lub manipulacji wewnątrzmacicznych analgezja winna sięgać poziomu Th10 dla zniesienia bólów „z pociągania”, występujących przy zablokowaniu jedynie nerwów krzyżowych. Analgezja podpajęczynówkowa nie wpływa na przebieg trwającego porodu, pod warunkiem, że nie sięga powyżej Th1096 i nie powoduje spadku ciśnienia.

Technika wykonania analgezji krzyżowej (siodłowej) polega na wstrzyknięciu pacjentce w pozycji siedzącej do przestrzeni podpajęczynówkowej (L3_4) lub (L4-5):

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Plastyka przegrody nosa

    Plastyka przegrody nosa, znana również jako septoplastyka, to operacja chirurgiczna, która ma na celu poprawę funkcjonalności nosa poprzez korekcję krzywizny przegrody nosowej. Wady w budowie przegrody nosowej mogą powodować problemy z oddychaniem, takie jak zator lub zatkanie nosa, a także powodować bóle głowy i problemy z chrapaniem podczas snu. Plastyka przegrody nosa jest jednym z…

    Read more
  • Dentysta Żywiec

    Jak wybrać dobrą pastę wybielającą do zębów? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zwykła pasta wybielająca z drogerii nie przyniesie jakichś większych czy bardziej niesamowitych efektów, ale jednak może ona okazać się bardzo efektywna, jeśli tylko będzie używana regularnie i przede wszystkim zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Najlepsze produkty tego rodzaju potrafią rozjaśnić szkliwo…

    Read more