Działanie guanetydyny i metyldopy

Premedykacja powinna obejmować pełną dawkę atropiny, by zapobiegać bradykardii która może wystąpić po ustąpieniu stymulacji współczulnej związanej z indukcją i m tubacją. Indukcja niesie więcej niebezpieczeństw niż dalsze etapy anestezji. Nie m< leku stosowanego do indukcji dożylnej, który znosiłby groźbę hipotensji, tachykardi: zaburzeń rytmu podczas laryngoskopii i intubacji.

Upośledzenie czynności płuc u starszych ludzi z nadciśnieniem jest mniej groźne ni pogorszenie wydolności krążenia i – chociaż występuje podczas anestezji – jest ze pewne spowodowane pogorszeniem stosunku wentylacji do perfuzji w poszczególnyc częściach płuc oraz postępującym zamykaniem drobnych dróg oddechowych90.

Działanie guanetydyny i metyldopy może utrzymywać się do 10 dni od czasu O’ stawienia leku. Pacjenci mogą źle reagować na nagłe zmiany pozycji, odwróconą p zycję Trendelenburga i IPPV91.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Prawidłowy sposób dbania o implanty stomatologiczne Po wszczepieniu implantów stomatologicznych, jeżeli tylko zabieg zakończy się powodzeniem, większość lekarzy od razu udziela pacjentom szczegółowych wskazówek odnośnie tego, jak od tej pory powinna wyglądać ich pielęgnacja jamy ustnej. Musi być ona nieco dokładniejsza. Oczywiście jakieś wielkie zmiany na pewno w niej nie zajdą, ale chodzi o to,…

    Read more
  • Dobry ortodonta Tarnów

    Skutki krzywego zgryzu Gdy decydujemy się już na ruchomy bądź stały aparat ortodontyczny, prawie zawsze robimy to z myślą o swoim wyglądzie zewnętrznym. Chcemy go założyć po to, by lepiej się prezentować. Pragniemy pokonać jeden z większych mankamentów urody i skorygować krzywy zgryz, który jednak nie jest niczym estetycznym, czym chcielibyśmy się chwalić przed innymi…

    Read more