Incentive care

Prawdziwości cytowanych dzisiaj słów dowodzi samo życie Bookera T. Washingtona (1856-1915), który urodził się jako niewolnik, a po wyzwoleniu włożył wiele wysiłku w edukację i stał się liderem społeczności afroamerykańskiej. Propagował wśród swoich braci koncepcję awansu społecznego przez edukację, był także doradcą prezydentów USA i pisarzem.

Former Stray Becomes the First Dog to Climb Mount Everest

Rupee miał 8 miesięcy, gdy został odnaleziony w śmietniku (!) przez Joanne Lefson. Biedny szczeniak był na skraju śmierci, lecz los sprawił, że został pierwszym psem, który zdobył Mt. Everest!

Zobaczcie galerię zdjęć z wyprawy Joanee i Rupee w załączonym linku.

Nieciekawa pogoda za oknem sprzyja marzeniom o słonecznej Afryce… Dziś zaprezentujemy Wam inspirujący (choć może niekoniecznie warty naśladowania) przykład człowieka, który ujarzmił lwy!

Kevin Richardson, południowoafrykański zwierzęcy behawiorysta twierdzi, że aby zaprzyjaźnić się z wielkimi kotami, trzeba najpierw stworzyć relację opartą na miłości i szacunku. My natomiast twierdzimy, że nawet lew potrzebuje się czasem przytulić;-)

Kobe Bryant i Leo Messi udowadniają, że dobry moment na „słit focię” jest zawsze i wszędzie;) Nawet na samym wierzchołku Kilimandżaro czy w głębinach Atlantyku w okolicach Kapsztadu. Nam po obejrzeniu tej reklamy nasuwa się jednak nieco inny wniosek: jest tyle pięknych miejsc na świecie, które warto odwiedzić!.

Napoleon Hill to niezwykle ciekawa postać. Większą część życia spędził na intensywnych poszukiwaniach uniwersalnej formuły sukcesu. Przeprowadził w tym celu wywiady z pięćsetką (!) najbardziej wpływowych postaci swojej epoki – m. in. Henrym Fordem, Johnem D. Rockefellerem, Thomasem Edisonem i Theodorem Rooseveltem.

Wnioski przedstawił w bestsellerze „Myśl i bogać się” (30 mln sprzedanych egzemplarzy!), który zapoczątkował nowy gatunek w pisarstwie – literaturę osobistego sukcesu. Wg Hilla aż 98% ludzi nie posiada twardych przekonań, co pozbawia ich szans na wybitne osiągnięcia. Amerykański myśliciel uważał także, że w życiu kluczowe jest „określenie Celu Głównego”.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jak znaleźć dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła? Alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, dopalaczy czy hazardu są chorobami, z którymi zmaga się znaczna część osób. Coraz młodsze osoby uzależniają się od różnych substancji psychoaktywnych, które mogą nawet doprowadzić do śmierci. Jak walczyć z uzależnieniami? Czy samodzielnie można wyjść z nałogu? Dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła Przede wszystkim…

    Read more
  • Terapia odwykowa Słupsk

    Uzależnienie i odwyk Życie każdego człowieka może być trudne z jakiegoś powodu. Każdy z nas ma jakieś problemy, którym musi stawić czoła. Jednak niestety wielu ludzi w obliczu problemów tylko teoretycznie sobie z nimi radzi, bo w rzeczywistości na własne życzenie wpędza się w kolejne kłopoty. Tym kłopotem jest uzależnienie od alkoholu. Możemy pić z…

    Read more