Nowoczesny narożnik z funkcją spania

W wielu domach salon musi stanowić funkcję nie tylko reprezentacyjną, ale również gościnną czy sypialną. Dlatego też największą popularnością wśród osób urządzających swoje wymarzone gniazdka cieszą się narożniki z funkcją spania – duże, ale za to bardzo wygodne.

Dlaczego warto wybrać narożnik?

Narożnik to idealny mebel, dzięki któremu można w racjonalny sposób zagospodarować narożną ścianę w salonie, ale nie tylko. Wielu gospodarzy domów stawia narożniki w centralnej części swojego salonu, co ma nie tylko praktyczne, ale i estetyczne uzasadnienie. Narożniki prawo- i lewostronne pozwalają idealnie dopasować mebel do rozmiarów pomieszczenia oraz sposobu użytkowania przez domowników. Istnieją także różne długości narożników – z reguły są to meble na 4 osoby, ale można też znaleźć naprawdę duże egzemplarze w kształcie litery U, albo te 3-osobowe. Po rozłożeniu narożnik daje wygodne miejsce do spania dla 2 osób – stanowi idealne rozwiązanie, gdy w mieszkaniu brakuje przestrzeni na sypialnię, lub potrzeba znaleźć odpowiedni nocleg dla gości.

Jakie funkcje mają narożniki?

Dobry narożnik będzie nie tylko posiadał funkcję spania, ale również umożliwi szybkie i wygodne korzystanie z niej. Mechanizmy typu delfin, system belgijski, “leopard” rozkładany jednym ruchem albo wózek – wszystkie przystosowane są do tego, aby w łatwy i szybki sposób składać i rozkładać łóżko. W niektórych nowoczesnych narożnikach można znaleźć także odchylane nagłówki, które sprzyjają wypoczynkowi w pozycji półleżącej. W większości modeli z funkcją spania znajduje się też przestronny pojemnik na pościel. Dzięki narożnikom wielu posiadaczy niewielkich mieszkań może w zgrabny sposób łączyć funkcję estetyczną i reprezentacyjną swojego salonu z funkcją sypialnianą. Te narożniki są bardzo piękne i stylowe, a przy tym wcale nie zdradzają swojej prawdziwej, łóżkowej natury! Stosuje się je najczęściej w mieszkaniach o niewielkim metrażu, ale ich praktyczne aspekty doceniają nawet posiadacze dużych salonów – i kupują je, pozostawiając narożnik jako mebel do spania dla ewentualnych gości.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Leczenie uzależnień Poznań

    Jak wyleczyć uzależnienie? Uzależnienie to poważna choroba, z którą ciężko sobie poradzić samodzielnie. Sposobem rozwiązania tego problemu jest terapia uzależnień. Ryzyko pojawienia się nałogu jest ogromne, ponieważ bardzo łatwy jest dostęp do różnych substancji. Uzależnienie to problem, który powinno się leczyć. Niestety nie wszyscy mają wystarczająco dużo motywacji, przez co poddają się już na samym…

    Read more
  • Gabinet stomatologiczny Bytom

    Koszty wybielania zębów Akurat domowe sposoby na wybielanie zębów w większości przypadków są metodami tanimi. Jeśli chcemy je przetestować, bo póki co nie po drodze nam ze znacznie droższymi zabiegami stomatologicznymi, w pierwszej kolejności wypróbujmy wybielające paski. Kupimy je za niecałe sto złotych. Uważajmy jednak na te aż nadto tanie, gdyż one mogą okazać się…

    Read more