Pierwszy etap leczenia alkoholizmu

Pierwszy etap leczenia alkoholizmu

Detoksykacja alkoholowa jest niezwykle ważnym etapem w przebiegu terapii osoby uzależnionej od alkoholu. Stanowi niejako wstęp do dalszego leczenia pacjenta.
Ta metoda walki z alkoholizmem i jego negatywnymi dla organizmu skutkami odbywa się pod kontrolą lekarzy, zazwyczaj w ośrodku odwykowym. Jak w każdym leczeniu jej przebieg jest bardzo indywidualny – zależy zarówno od ogólnego stanu zdrowia chorego, jak i wieku czy płci. Przed przystąpieniem do tego leczenia lekarze diagnozują stan pacjenta, ustalając z jakimi dodatkowymi schorzeniami się zmaga oraz na jakim jest etapie zaawansowania uzależnienia. Bardzo ważne jest także określenie stanu psychicznego chorego oraz związanych z nim dolegliwości (zaburzenia snu, napady lęku, objawy depresji). Dzięki temu znacznie lepiej są w stanie ustalić skład kroplówek, podawanych pacjentowi podczas detoksykacji.
Ten etap leczenia nie może być przeprowadzony szybko – aby był w pełni bezpieczny dla chorego może trwać nawet kilkanaście dni. Tylko w ten sposób gwarantuje swoją efektywność.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Epilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia na ciele. W Warszawie wiele salonów kosmetycznych oferuje tę usługę, ale jak wybrać najlepszy dla siebie? Epilacja laserowa to metoda, która polega na usunięciu włosów z użyciem światła laserowego. Promienie te docierają do mieszka włosowego i niszczą jego korzeń, co powoduje, że…

    Read more
  • Bezdech senny objawy

    Bezdech senny jest zaburzeniem oddychania, które polega na cyklicznym zatrzymywaniu się oddechu podczas snu. Choroba ta może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, takie jak problemy z sercem i układem krążenia, a nawet zwiększenie ryzyka wypadków drogowych i pracy. Jednym z najczęstszych objawów bezdechu sennego jest głośne chrapanie podczas snu. Chrapanie występuje, gdy przepływ powietrza jest…

    Read more