Praca rehabilitacyjna z dzieckiem autystycznym

Praca rehabilitacyjna z dzieckiem autystycznym

Dziecko, które choruje na autyzm ma zaburzoną funkcję komunikacji i wyrażania uczuć. Podstawowym objawem jest izolacja, brak kontaktu wzrokowego oraz słownego. Dzieci chore na autyzm mogą nie reagować na własne imię, a także na inne komunikaty padające ze strony innych osób, często też wykonują jednostajne, powtarzalne ruchy.
Dzieje się tak z powodu zaburzeń neurologicznych wywołanych przez chorobę. Autyzm niestety nie jest uleczalny, wspomagająco w zmniejszeniu jego objawów stosuje się środki farmakologiczne. Najważniejsze są jednak terapia i rehabilitacja dzieci z autyzmem.
Na początku rehabilitacja polega na nawiązaniu kontaktu wzrokowego z dzieckiem i przekazywanie krótkich, jasnych komunikatów. Ma to na celu przyzwyczajenie dziecka do kontaktu twarzą w twarz i próbę wyrażania emocji.
Bardzo ważna w rehabilitacji jest wspólna praca terapeuty, nauczycieli ze szkoły, a przede wszystkim rodziców.
Dzięki rehabilitacji stopniowo nawiązuje się kontakt z dzieckiem, a także zwiększa jego kontakt z otaczającym światem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dentysta Mokotów

    Zepsute zęby? Do dentysty Spora grupa ludzi, w tym tych młodszych, jak i starszych, zmaga się z problemem zepsutych zębów. Niestety, statystyki, które podają pracownie zajmujące się przeprowadzeniem badań są niezwykle niepokojące. Wszak liczba osób, których zęby zaczynają się psuć z roku na rok jest coraz większa. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Jednym…

    Read more
  • Dobry ortodonta Tarnów

    Skutki krzywego zgryzu Gdy decydujemy się już na ruchomy bądź stały aparat ortodontyczny, prawie zawsze robimy to z myślą o swoim wyglądzie zewnętrznym. Chcemy go założyć po to, by lepiej się prezentować. Pragniemy pokonać jeden z większych mankamentów urody i skorygować krzywy zgryz, który jednak nie jest niczym estetycznym, czym chcielibyśmy się chwalić przed innymi…

    Read more