Zdobienie paznokci airbrushem

Zdobienie paznokci airbrushem – bardzo popularne wśród profesjonalistów, niejednokrotnie stanowi zagadkę dla początkujących stylistów jeśli chodzi o ich aplikację. Najczęstszym problemem okazuje się jak przygotować ozdobionego tipsa aby nie zniszczyć airbrushowego wzoru oraz jak umiejętnie pokryć go przezroczystym produktem (akrylem lub żelem do paznokci) aby zdobienie wyglądało efektownie. A oto jak można wykonać zdobienie paznokci airbrushem i stworzyć wiosenną stylizację z wiecznie modnym motywem kwiatowym.

Krok 1
Paznokcie przygotowujemy wg klasycznych etapów: dezynfekcja, opracowanie skórek, skrócenie paznokci. Następnie dopasowujemy odpowiednich rozmiarów tipsy i przyklejamy je do wolnego brzegu paznokcia.

Krok 2
Obcinamy tipsy do pożądanej długości. Jeśli zostawimy dłuższe to bardziej widoczny będzie cały wzór na tipsach, co da lepszy efekt końcowy.

Krok 3
Delikatnie matujemy tipsa oraz naturalną płytkę paznokcia. W tym momencie używamy drobnoziarnistego bloku polerskiego, którym pozbywamy się wyłącznie połysku zarówno z naturalnej płytki jak i z tipsa, zwiększając w ten sposób przyczepność żelu. Bloczek wyrówna również różnicę między tipsem a naturalną płytką paznokcia.

Krok 4
Na naturalną płytkę paznokcia nakładamy odtłuszczacz i/lub primer (w zależności od systemu którego używamy)

Krok 5
Nakładamy warstwę żelu. Przeciągając żel od okolicy skórek w kierunku wolnego brzegu paznokcia tworzymy na całej powierzchni paznokcia jednolitą warstwę i utwardzamy w lampie UV.

Krok 6
Nakładamy drugą cienką warstwę żelu, zwracając szczególną uwagę aby dokładnie pokryć całą powierzchnię paznokcia łącznie z linią włosa.

Krok 7
Teraz zdobienie paznokci. Na mokry żel nakładamy odrobinę brokatu w kolorze dobranym do zdobienia na tipsie. Brokat doda zdobieniu nieco blasku, jednocześnie maskując różnicę między tipsem, a naturalną płytką paznokcia.

Krok 8
Całość zabezpieczamy kolejną warstwą żęlu – tym bardziej budującego i utwardzamy paznokcie w lampie UV.

Krok 9
Po wyciągnięciu z lampy UV paznokcie przecieramy specjalnie przeznaczonym do tego celu płynem, ściągając resztki lepkiej warstwy.

Krok 10
Następnie nadajemy ostateczny wygląd i kształt paznokciom piłując je na prosto wzdłuż wałów paznokciowych i wyrównując wolny brzeg paznokcia.

Krok 11
Wyrównujemy również delikatnie powierzchnię paznokcia nadając mu ostateczny wygląd, następnie pokrywamy paznokcie żelem nabłyszczającym lub top coatem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Terapia odwykowa Opole

    Terapia odwykowa Opole Życie przysparza nam wielu niespodzianek, czasem i tych negatywnych. Zdarza się, że ktoś dla nas bardzo bliski, wpada w nałóg. Może się to przerodzić w bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia owej osoby uzależnienie. Dlatego, gdy tylko dostrzeżemy, nawet najmniejsze symptomy występowania tej choroby, należy podjąć działania. Jak się okaże, że sytuacja…

    Read more
  • Psychoterapia Rumia

    Psychoterapia to metoda leczenia, która ma na celu poprawę stanu emocjonalnego i psychicznego pacjenta poprzez rozmowę z wykwalifikowanym terapeutą. W Rumii istnieje wiele gabinetów psychologicznych i terapeutycznych, które oferują szeroki zakres usług psychoterapeutycznych. Psychoterapia jest zwykle zalecana dla osób z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia odżywiania, problemy związane z uzależnieniami i…

    Read more